na úvodní stranu přeskočit menu

Petr Eisner - detail knihy

Informace o knize

názevMilující sestra
grafická úpravaŠtěpán Ryšavý - oMicrone.net
nakladatelstvíRadek Červený - Knihovnice.cz
datum vydání19.11.2009
rok vydání2009 (1. vydání)
ISBN978-80-87362-02-0
počet stran172
rozměry15x22cm
vazbavázaná

Koupit knihu se slevou

Knihu můžete koupit na stránkách Slevkupectvi.cz se slevou 35%

Milující sestra

Koupit knihu s 35% slevou

Knihu můžete koupit na stránkách Slevkupectvi.cz
E-knihu na: Palmknihy, Kosmas, eReading, Rájknih, ebux, Martinus


Audio ukázky

Stáhněte si ukázku ve formátu MP3 a poslechněte si úryvek z knihy

Ukázka 1 Ukázka 2 Ukázka 3

Anotace

obálka knihy Milující sestra

Osudový příběh dvou osiřelých sester vrcholí na konci dvacátých let minulého století v americkém St. Louis, kde vedle pobuřujícího jazzu vládne také neskrývaný rasismus a sešněrované společenské konvence. I zde je ale místo pro lásku, jak již napovídá sám název knihy...
Která sestra je však sestrou skutečně milující? Jak daleko může být od lásky k nenávisti? A co všechno se dá a nedá kvůli takové lásce snést?
Helen a Carrie, Mildred, teta Banksová, Alan, Lance, Lisa..., ti všichni se blíží k nezadržitelnému prozření.
Milující sestra původně vznikla v roce 2002 jako divadelní hra, psaná takřka na tělo dvěma skvělým herečkám. Komorní, leč velmi silné drama, které sestry Helen (Dorka Žurková) a Carrie (Nela Beranová) na jevišti rozehrály, aby naplnily osudy své i ostatních, muselo kvůli přepisu do románu projít důležitou proměnou. Po sedmi letech se tak příběh konečně dostává na stránky této knihy...


Ukázky z knihy

St. Louis bylo najednou velké město. Jakoby se to stalo přes noc. Na jeho okraji vyrostly v posledních letech nové fabriky a mraky lidí se za prací stáhly do města, které dřív za moc nestálo. Na Mississippi se začalo objevovat víc a víc velkých lodí, přivážejících suroviny a odvážejících zboží z továren.

pokračování ukázky, 1. kapitola

Helen se neudržela. Zastavila se, několikrát se nadechla, pak se prudce otočila a seběhla zpátky dolů.

pokračování ukázky, 8. kapitola (část)

Recenze

Eisner, Petr - Milující sestra

S dílem českého autora Petra Eisnera (*1976) se zatím mohli čtenáři setkat jednak v básnické sbírce "Jogging a Skleróza" (Klub rodáků a přátel Kutné Hory, 2001), ale především ve dvou románech "Rychlé lodě do pekel" a "Obranný reflex" (oba JOTA, 2008). Oba sklidily značný čtenářský úspěch, což se určitě stalo jednou z autorových motivací k další tvorbě. A tím nejnovějším dílem je román "Milující sestra", příběh založený na autorově stejnojmenné divadelní hře z roku 2002.

autor BoboKing, Knihovnice.cz, hodnocení: 90 %

pokračování recenze knihy Milující sestra

Milující sestra (Petr Eisner)

Když si budete myslet, že je vygradováno do maxima, autor vás přesvědčí o opaku. Ve své novince opět dokázal udržet vražedné tempo. Střídání osob vyprávějících příběh je umocněno odlišením stylu písma. Do řízného tempa přispívají i krátké kapitoly a změny časových rovin. S každým odlišným vypravěčem příběhu se posouvá význam předchozího děje nebo mu dává jiný smysl. Nemohu se dočkat, co dalšího si na nás Petr Eisner ve své příští knize přichystá.

autor Lucie Cermanová, Centrum DETEKTIVKY

pokračování recenze knihy Milující sestra

Petr Eisner – Milující sestra

Sotva se Petr Eisner pustil do psaní, už mu byla malá rodná země i století. Fázi, kdy začínající spisovatelé nejdříve píší o svém nejbližším okolí, proto rovnou přeskočil. Po prvních dvou knihách, kdy jedna se odehrává v Brazílii a druhá v daleké budoucnosti, si odskočil do Ameriky v předvečer hospodářské krize. Titul Milující setra však není třetím v řadě, jako divadelní hra vznikl už v roce 2002. Nedávno vydaná kniha se tak stala jen poutavým důkazem, že zaujmout čtenáře umí Eisner už dávno.

autor Martin Ťopek, NeKultura.cz, hodnocení: 75 %

pokračování recenze knihy Milující sestra

Petr Eisner – Milující sestra

Autor (1976) napsal příběh dvou sester z amerického jihu dvacátých let minulého století nejprve jako divadelní hru. V St. Louis je hvězdou starší Helen, zpěvačka v klubu Hot Heaven, mladší Carrie jí dělá… co vlastně: doprovod, vrbu, pomocnici, žárlivou strážkyni? Napovědět můžeme – poslední možnost je správná odpověď. Jde však především o to, že Eisner překvapivě zrale rozehrává partii, která nemá daleko k thrilleru. Dokonce i střih vyprávění jako by opisoval z filmu. Střídá pohled vypravěče s nervními úryvky vzpomínek obou sester a postupně vyjevuje, co se skrývá za fasádou domu a hlavně tváří. Popsat věrohodně takový vztah je příznakem samozřejmého talentu.

autor Zdenko Pavelka, Salon

pokračování recenze knihy Milující sestra

Milující sestra aneb Kam až se může zajít ve jménu lásky?

S přibývajícími stránkami románu se postupně stupňuje napětí, a i když čtenář už většinou tuší k jakému závěru se konec příběhu schyluje, dočte ho jedním dechem, s trochou nadsázky by se dalo říci, že ho zhltne na jedno posezení. Nezbývá než tento mimořádně čtivý thriller rozhodně doporučit.

autor Tereza Sýkorová, Topzine.cz, hodnocení: 90 %

pokračování recenze knihy Milující sestra

MILUJÍCÍ SESTRA

Celá kniha je jeden velký paradox a jen těžko se dá určit, zda knihu milovat či nenávidět. Petr Eisner píše dokonale, příběh byl silný, skvěle zpracovaný a nápaditý, kniha má svým způsobem vše, co má správná kniha mít. Ale zároveň je celá ta úžasnost knihy podána ve zvláštním balením, mnou úplně otřásla a přestože jsem zvyklá číst leccos, tohle byla první knížka u které mě napadlo, že jsem na ní prostě moc slabá, malá a oproti ní úplně bezmocná. Určitě si kniha zaslouží být čtena, ale musíte být zrovna silní a připravit se na to. Pokud to uděláte, nebudete litovat, že jste si ji přečetli, jelikož to rozhodně stojí za to.

autor NikaRoovy, NikaRoovy, hodnocení: 50 %

pokračování recenze knihy Milující sestra

Petr Eisner – Milující sestra

Psal se rok 2002, když se na divadelní prkna dostala hra, která dokázala svou komorní, leč velmi silnou atmosférou nadchnout nejednoho diváka. O sedm let později se tento velmi zajímavý kousek dočkal konečně i své knižní podoby. Pojďme spolu se sestrami Helen a Carrie nasát atmosféru dvacátých let minulého století v americkém St. Louis a prožít spolu s nimi příběh plný lásky, touhy a neštěstí.

autor Petr Čapek, schefikuvblog, hodnocení: 75 %

pokračování recenze knihy Milující sestra

Zajímavé odkazy


oMicrone.net přejít na začátek článku přejít na menu